Založ si blog

Ďalšie proroctvo odkazujúce na útek akéhosi pápeža z Ríma

V roku 1783 bol v knižnici v Premolskom opátstve objavený záhadný rukopis neznámeho mnícha, ktorý v ňom prebýval o tri storočia skôr. Na rukopise bolo zaznamenané isté proroctvo.

 

Rukopis hovoril o akomsi pápežovi, ktorý počas veľký nepokojov opustí mesto Rím. Podobné proroctvá som kedysi spísal pod článkom s názvom „Bude za Františka I. zničený Rím tak, ako to predpovedá proroctvo sv. Malachiáša?“ (http://mpgavlak.blog.pravda.sk/2016/01/23/bude-za-frantiska-i-zniceny-rim-tak-ako-to-predpoveda-proroctvo-sv-malachiasa). Čo je zaujímavé, zdá sa, že toto proroctvo naznačuje že v čase týchto udalostí budú dvaja pápeži.

 

Polovica proroctva hovorí, že tieto udalosti budú súčasťou väčšieho konfliktu a pred Rímom príde pohroma najprv na mesto zvané „Lutetius,“ čo je starolatinské označenie Paríža. Na konci však Boh zázračne zasiahne. Tieto opisy sa zas podobajú na iné proroctvá, ktoré som zhrnul v článku „3. svetová vojna v proroctvách: Víťaz od Západu“ (http://mpgavlak.blog.pravda.sk/2015/10/24/3-svetova-vojna-v-proroctvach-3-vitaz-od-zapadu/).

 

 

Mních z Premolu, 15. storočie

 

„Všade je vojna! Ľudia a národy sa postavili jeden proti druhému. Vojna, vojna, vojna! Občianske a medzinárodné vojny! Nárek a smrť sú všade! Celým svetom sa rozmohol hladomor. Bude Lutetius (Paríž) zničený? Prečo to, ó Pane, svojou mocnou rukou nezastavíš? Musia byť všetky prírodné živly nástrojom Tvojho hnevu? Stačilo, Pane, dosť! Mestá sú zničené, živly sa utrhli z reťaze, zem sa všade trasie.

 

Udeľ milosť, milosť aspoň pre Rím! Ale ty nepočúvaš moje prosby a Rím taktiež upadá do chaosu. Vidím kráľa Ríma s krížom a tiarou (pápežská trojkoruna) ako si zo svojich topánok trasie prach a v zhone uteká na druhý breh. Tvoja Cirkev, ó Pane, je rozdelená tvojimi vlastnými deťmi. Jeden tábor je verný pápežovi, ktorý utiekol, druhý tábor je verný vláde Ríma, ktorá rešpektuje žezlo, no rozbila tiaru.

 

Zrazu som z Blízkeho východu uvidel prichádzať významného mladého muža. Mal zapriahnutého leva a v ruke držal ohnivý meč. Francúzsko pred ním zahvízdalo. Mnoho ľudí pred ním padlo, pretože Duch Boží bol s ním. Prišiel do ruín Ríma a svoje ruky vložil do pápežských rúk. Bol to on, kto dal tiaru na ožiarenú hlavu rozhodnutý uskutočniť reformy opozičnými frakciami odmietané.

 

Môj duch poletoval a oči videli obraz strašnej skazy. Duch mi však povedal, že človek, ktorý dúfa v Boha, robí pokánie. Všemohúci Boh vo svojej nesmiernej milosti teda nakoniec ukončí zmätok a nastane nová doba. Duch mi povedal: „Toto bude počiatok konca časov.“ V tom som sa zhrozený zobudil.“   

 

(http://catholicprophecy.org/pope-pius-ix/)

„Príde veľký zázrak, ktorý zanechá svet v úžase. Ale tomuto zázraku bude predchádzať triumf revolúcie, počas ktorého bude Cirkev prechádzať utrpením, ktoré nemožno ani opísať.“

Pius IX.

 

* * *

 

Tak ako Dobšinský zbieral rozprávky, tak istý pán menom Yves Dupont zbieral proroctvá spísané rôznymi katolíckymi svätcami. Tie potom vydal v knihe s jednoduchým názvom „Catholic Prophecy.“ Tieto rôzne proroctvá z rôznych dôb a od rôznych autorov sú mimoriadne zaujímavé v tom, že akoby hovorili jeden a ten istý príbeh, vždy len z trošku iného uhlu pohľadu.

Avšak podstata je VŽDY tá istá: pre hriechy ľudstva – laikov, ale aj kňazov – strestá Boh ľudí dvoma strašnými spôsobmi – nukleárnou vojnou a troma dňami temnoty.

 

A) Toto „Obdobie trestu“ má začať ničivou občianskou vojnou, kedy „bude horieť celý Paríž,“ ale aj ďalšie miesta po krajine.

O pár mesiacov na to vypuknú ešte väčšie nepokoje v Ríme, davy začnú prenasledovať a zabíjať kňazov, ako aj ďalších predstaviteľov cirkvi, a „pápež utečie z Ríma.“

Práve v období nepokojov v Ríme má Boh ukázať posledné veľké varovanie, aby sa ľudia obrátili, kým je čas – výnimočne jasnú kométu, ktorej úlomky dopadnú na zem a spôsobia masívne prílivové vlny.

 

B) Občianske vojny budú dlho pripravovanou podvratnou akciou ruských vojenských zložiek – keď bude situácia vo Francúzsku a Taliansku najhoršia, ruské vojská najprv zaútočia na Turecko. Táto udalosť bude v budúcnosti považovaná za začiatok 3. svetovej vojny.

Vrchol však nastane až o čosi neskôr, keď Rusi spolu s moslimskými národmi podniknú inváziu do Európy a ich spojenci Číňania sa vylodia na západnom pobreží USA.

 

C) Nukleárna vojna bude prvým Božím trestom, no príde ešte druhý – Tri dni temnoty. Tie definitívne pomôžu Božiemu ľudu poraziť tri tyranské mocnosti z Východu a zvyšky obyvateľov z Ruska, Číny, moslimských národov, ba aj Izraela sa dajú na katolícku vieru a uznajú nového pápeža za jediného zástupcu Boha na zemi.

 

D) Podľa blahoslaveného Holzhausera má takto skončiť „naša doba“ – piate obdobie Cirkvi – a začať má nové, šieste obdobie. Bude to doba, kedy sa celý svet obráti ku Kristovi skrze jedinú pravú Rímskokatolícku cirkev.

Toto obdobie však bude trvať len do sto rokov, potom nadíde siedma doba – obdobie totálneho úpadku viery, horšieho ako je dnes. V siedmej dobe sa vlády nad svetom zmocní biblický Antikrist a po 3 a pol roku nevídanej tyranie bude porazený Druhým príchodom Pána Ježiša Krista.

 

Amen!

 

Obr.: Súčasnosť – Nepokoje a vojna – Pápež uteká z Ríma – Zjavenie nového pápeža a Veľkého kráľa – 3 dni temnoty– Doba mieru –  Zjavenie Antikrista

 

P.S.: Najúčinnejšou duchovnou zbraňou je modlitba sv. ruženca. Panna Mária sľúbila špeciálnu ochranu a starostlivosť o tých, ktorí sa jej ruženec modlia.

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

Tresty pre najbezbožnejšiu generáciu budú príšerné

16.04.2021

Tento blog vediem už od roku 2014 a som Pravde vďačný za príležitosť, ktorú mi poskytla, aj keď si uvedomujem, že nepatrím k jej preferovanému prúdu. To ale vôbec nevadí. Na tomto blogu som sa vždy snažil poukázať, že v katolíckom svete existujú vzájomne sa doplňujúce proroctvá, ktoré nám poodkrývajú budúcnosť – Boh svojim verným vždy vyjaví svoje zámery, [...]

IMG 20211220 120013

Lotyšsko volá do zbrane. Povinná vojna bude späť

06.07.2022 08:37

Ruská vojna proti Ukrajine oblečie do uniforiem lotyšských mužov.

Sergej Lavrov

Lavrov vyzval svet, aby chránil medzinárodné právo

06.07.2022 08:17

Ruský minister zahraničia nabádal k ochrane medzinárodného práva v čase, keď z porušovania tohto práva Západ viní Rusko, ktoré napadlo Ukrajinu.

Hacker

Hackerský útok viedol k úniku dát viac než miliardy čínskych občanov

06.07.2022 07:50

Podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť by mohlo ísť o najväčší únik údajov v dejinách Číny.

arktída, oteplovanie, ľod, prieplav

Volodin chce, aby Duma preskúmala dohodu o arktickej hranici s Nórskom

06.07.2022 07:13

Podľa predsedu ruskej Štátnej dumy by poslanci parlamentu mali zvážiť vypovedanie prelomovej zmluvy o arktickej hranici s Nórskom, keďže medzi oboma krajinami vládne napätie.