Založ si blog

Prečo je rušenie omší pre koronavírus katastrofálne ZLÝ nápad

Ak človek verí v nadprirodzeno, jeho pohľad na veci okolo je radikálne iný od niekoho, kto na nadprirodzeno neverí. Nemusí byť pritom len reč o kresťanoch. Čo takto satanisti? Iste, mnohí robia rôzne rituály „zo srandy“ aby zosmiešnili „pánbožkárov“ ktorí „sú zmýšľaním ešte niekde v 19. storočí.“  Ale ja mám na mysli tých skutočných satanistov. Ako napríklad členov mexickej drogovej mafie ktorý satanovi postavili oltár… z ľudských lebiek (https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/01/cierna-magia-a-drogove-kartely-v-mexiku-objavili-svatynu-z-ludskych-kosti-aj-masovy-hrob/).

 

Títo to veru zo srandy nerobili, títo verili, že im to niečo dá. Možno úspech, možno ochranu pred štátnymi policajnými zložkami, pred väzením, či vlastnou smrťou. Nielenže verili. Oni to vedeli, lebo poznajú skutočný stav vecí ďaleko lepšie ako laici.

 

Z tohto DUCHOVNÉHO pohľadu je rušenie omší pre koronavírus, nech je to akokoľvek opodstatnené z laického pohľadu, mimoriadne ZLÝ nápad. Každá omša totiž opätovne predstavuje Kristovu kalváriu a nielenže ju len predstavuje ale – z duchovného hľadiska – ňou aj je. Kristus teda znova a znova prelieva svoju presvätú krv za nás, biednych hriešnikov. Čo ak sa ale táto Kristova obeta – sprítomnená vo svätej omši – zrazu prestane vykonávať?

 

Yves Dupont vo svojej knihe „Catholic Prophecy,“ píše: „Ak bude zničená omša, nevyhnutne bude zničená aj Cirkev. A ak bude zničená Cirkev – nevyhnutne, opäť – bude zničený svet. Pretože ak krv Kristova nebude obetovaná na oltároch kostolov, potom bude musieť byť prelievaná krv ľudí na uliciach našich miest.“

s. 115

V Starom zákone sa Bohu robili krvavé obety zvierat. To preto, aby si hriešne ľudstvo uzmierilo rozzúreného Boha. V Novom zákone je táto Zmierna obeta nekrvavá –Kristove duchovné preliatie krvi na oltári. To, že sa Zmierne obety zaraz prestanú robiť, neznamená, že by to tak Boh chcel; naopak, Boh bude stále požadovať Zmierne obety za ťažké previnenia ľudstva. A – ako píše Yves Dupont – keď to ľudia nebudú chcieť po dobrom, Boží trest zariadi aby to bolo po zlom.

 

Najväčším Božím trestom v Starom zákone bolo , keď Boh odňal už príliš hriešnym Izraelitom ich bohoslužby – zväčša zničením Posvätného chrámu (napríklad v čase invázie babylónskeho kráľa Nabuchadnezara).

 

Najväčším Božím trestom v Novom zákone je tak-zvaný interdikt. Interdikt udeľoval pápež nejakému miesto za to, že sa už príliš vzdialilo od učenia katolíckej cirkvi, či bolo pápežovi neposlušné. Je to forma prekliatia. Čo je ale vlastne interdikt v praxi? Je to zákaz slúženia svätých omší. Skoro to teda vypadá akoby Rím udelil takýto interdikt sám na seba (a už aj KBS na Slovensko!!!). Možno to však nebola náhoda, ale Boží úmysel. Za čo?

 

Nuž… možno za Pachamamu vo Vatikánskych záhradách…

 

Táto mimoriadne nebezpečná vec sa, mimochodom, umocňuje tým, že sa nachádzame v pôstnom období. Ak by náhodou bolo zrušené aj slávenie Veľkonočných slávností bolo by to zo strany Nebies veľmi, veľmi, VEĽMI zlé znamenie.

 

Mnohí na to už zabudli, no ja to proste neviem dostať z hlavy: žijeme v dobe pápeža, o ktorom je predpovedné, že za jeho vlády bude Rím zničený:

https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2016/01/23/bude-za-frantiska-i-zniceny-rim-tak-ako-to-predpoveda-proroctvo-sv-malachiasa/

či

https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2019/07/15/uzivatel-ktory-predpovedal-ze-bergoglio-bude-dalsim-papezom-ako-aj-to-ze-bude-tym-poslednym/

 

Zakázať len tak omšu je mimoriadne závažná vec a pán arcibiskup Zvolenský by mal svoj krok prehodnotiť a inšpirovať sa hrdinnými poľskými biskupmi, ktorí kvôli koronavíru omše nielenže nezrušili, ale ich počet navýšili! – https://catholicherald.co.uk/polish-church-wants-more-masses-amid-coronavirus-outbreak/?fbclid=IwAR2PBiqGHBh89BAIH-4ohyuB6JUImzKA1-ChNW-4XCjWG4OAR9R7Cyhq_Fw

 

Týmto Vás, ctený pán arcibiskup Zvolenský, žiadam a prosím, aby ste slávenie svätej omše na Slovensku obnovili čo možno najskôr. Skazený svet na Vás celkom určite bude útočiť, no my si máme zháňať poklady v Nebi a nie tu.

Matej Gavlák

 

 

Svet by mohol existovať bez Slnka, ale nemohol by existovať bez svätej omše.

Páter Pio

Do blízkosti Zeme sa rúti „rozpadnutá kométa“ nie nepodobná tým z katolíckych proroctiev

31.10.2023

Jedným zo znamení veľkého Božieho trestu na túto skazenú generáciu – nukleárnej 3. svetovej vojny – má byť podľa katolíckych proroctiev aj akási „rozpadnutá kométa“, ktorej úlomky budú dopadať na Zem. Médiá priniesli správu, že veľmi podobný objekt sa práve rúti do našej Slnečnej sústavy. Kométy vždy boli znamením Božieho trestu Každý deň [...]

Memorandum o potrebe zbližovania stredoeurópskych národov na báze národno-konzervatívnych hodnôt

30.10.2023

(vypracoval Matej Gavlák, 30.10. 2023) Na zachovanie našich starobylých národov je potreba zmena uvažovania a zmena taktiky stredoeurópskych národno-konzervatívnych síl. 1) Politická realita stredoeurópskeho priestoru a) Geopoliticky a historicky je stredná Európa do značnej miery jeden celok s veľmi podobnou mentalitou, podobnými problémami a podobnými [...]

Nové informácie o identite predpovedaného Veľkého katolíckeho monarchu a aj to kedy možno vystúpi

09.09.2023

Tento blog sa už pred mnohými rokmi venoval proroctvám o akomsi „Veľkom katolíckom monarchovi“, ktorý príde z Francúzska, aby zachránil katolícku Cirkev a európsku civilizáciu pred ich úplným kolapsom. Každým dňom je jasnejšie, že sa k týmto udalostiam blížime míľovými krokmi. Hoci je identita tejto osoby stále neznáma, teraz na svetlo svetla vyplávali nové [...]

polícia, policajná páska

V byte našli telo mŕtvej ženy, mohlo ísť o násilný skutok

05.12.2023 16:49

V byte sa v čase oznámenia nachádzal 30-ročný syn nebohej ženy.

hnutie slovensko

Hnutie Slovensko sa vo veci rušenia ÚŠP a ŠTS obracia na európske orgány

05.12.2023 16:38

Hlavnú európsku prokurátorku aj eurokomisára pre spravodlivosť pozvali na Slovensko, aby sa stretli s opozíciou, ale aj s mimovládnymi organizáciami a zástupcami odbornej verejnosti.

Izraelskí vojaci / Armáda / Tank /

Nastala druhá fáza izraelskej ofenzívy. Armáda vedie najťažšie boje od začiatku útoku

05.12.2023 16:22, aktualizované: 16:32

Izraelská armáda je v centre Chán Júnisu na juhu Gazy. Vojaci tam vedú najťažšie boje od začiatku pozemnej ofenzívy.

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.