Založ si blog

Biskup Atanasius Schneider a jeho odkaz pre Slovákov ohľadom podávania sv. prijímania

Jeho Excelencia, biskup Atanasius Schneider z Kazachstanu (!), je v súčasnej dobe jednou z najvýraznejších postáv Katolíckej cirkvi, ktorá sa neraz vyjadruje pre rôzne americké či svetové médiá . Vo veľmi nezvyčajnom kroku sa teraz prihovára aj Slovákom – v slovenčine!

 

Tu je možné si pozrieť jeho nahrávku: https://www.christianitas.sk/biskup-schneider-sa-prihovara-slovakom-ctite-si-eucharistiu/

 

(lifesitenews.com)

 

Niektoré z najdôležitejších posolstiev jeho Excelencie, otca biskupa Atanasia Schneidera:

 

„O spôsobe prijímania sv. prijímania: najvyššieho a božského pokladu cirkvi.“ (00:01)

 

„Drahí veriaci katolíci na Slovensku: chcel by som vás povzbudiť v tom, aby ste zostali vytrvalí vo vašej vernosti, ktorú ste prijali ako vzácne dedičstvo od vašich predkov.“ (00:15)

 

„Spôsob prijatia Najsvätejšieho Kristovho tela priamo do úst bez toho, aby sme sa ho dotýkali vlastnými rukami, je z ľudského pohľadu najposvätnejším, pretože, naopak, dotýkať sa jedla vlastnými rukami a dávať si ho sami sebe do úst nám pripomína svetský spôsob prijímania potravy.“ (03:50)

 

„Ak Eucharistia  je Kristovo telo, (ide o) najvzácnejší dar a v tom istom čase dar najkrehkejší. Preto je potrebná maximálna starostlivosť, aby sa z neho nestratil ani kúsok a zabránilo sa nebezpečenstvu zneuctenia a svätokrádeže.“ (05:10)

 

„Prax prijímania sv. prijímania na ruku neodškriepiteľne poukazuje na to, čo je potvrdené denno-denne rôznymi faktami v celom svete: že dochádza k strate eucharistických čiastočiek po ktorých je pošliapavané. Taktiež uľahčuje krádež svätých hostií.“ (09:10)

 

„Prečo by sme sa nevrátili k dodržiavaniu napomenutí pápeža Pavla VI., aby sme v celej cirkvi zachovali tradičný spôsob sv. prijímania? „Tento spôsob rozdávania sv. prijímania musí byť zachovaný v celej cirkvi. A apoštolská stolica vyzýva biskupov, kňazov a veriacich aby dôkladne dbali na platný a cirkvou znova potvrdená zákon o príjímaní sv. prijímania do úst. Podľa všeobecných smerníc rímskeho misála je jediným bežným spôsobom  prijímania sv. prijímania jeho prijatie do úst, či už po kľačiačky, alebo po stojačky…““ (10:10)

 

„Pastieri cirkvi sú tí prví, ktorí musia vyvyšovať Krista a dať mu primát vo všetkých ohľadoch podľa príkladu apoštolov a svätých biskupov. On musí mať prvenstvo vo všetkých veciach.“ (16:30)

 

„Všetky možné argumenty v prospech prijímania sv. prijímania po stojačky a na ruku sa stávajú neopodstatnenými v porovnaní s objektívnymi skutočnosťami, ktoré sú často krát tak strašné: strata eucharistických čiastočiek, krádež konsekrovaných hostií a zanedbávanie posvätného aspektu eucharistického prijímania.“ (18:20)

 

„Musíme v cirkvi počúvať aj hlas maličkých, teda množstva veriacich, deti, mladých, otcov a matky rodín, starých, ktorí vo viditeľných prejavoch ich rešpektu a lásky k eucharistickému Pánovi sú v cirkvi ponižovaní a zosmiešňovaní skrze arogantný a farizejský klerikalizmus.“ (21:10)

 

„Títo malí milovníci a ochrancovia Eucharistie raz obnovia život cirkvi.“ (22:00)

Proroctvo Edsona Glaubera o troch 7-ročných obdobiach

30.05.2020

Edson Glauber je rodený Brazílčan a v roku 1994 sa mu v jeho 22 rokoch začala – podľa jeho slov – zjavovať Panna Mária, Pán Ježiš, sv. Jozef, či sv. Michal Archanjel. Biskup jeho oblasti, Monsignor Carillo Gritti, uznal tieto videnia za hodnoverné. V roku 2017 však Vatikán začal vyšetrovať tieto prípady a vízie označil za nehodnoverné. Možno [...]

Veľa ľudí dnes rieši dilemu, či ísť na prijímanie, aj keď je na ruku, alebo nejsť vôbec

25.05.2020

Moja rada je nejsť vôbec (samozrejme, kým sa situácia nedá do poriadku). Už sa na to zabudlo, ale kresťania v stredoveku vôbec nechodievali na prijímanie tak často, ako my chodievame. Vieme, že kráľ Francúzska, sv. Ľudovít IX., chodieval na prijímanie len tri až šesť krát do roka, podobne ako sv. Alžbeta Uhorská, dcéra nášho kráľa Ondreja II. ( ktorý, mimo [...]

Prečo je „prijímanie do rúk“ STRAŠNÝM znesvätením

11.05.2020

Ak sme Katolíci, potom musíme veriť, že pri premenení sa Eucharistia stáva telom Kristovým. KAŽDÁ JEJ ČASŤ, teda aj tá najnepatrnejšia omrvinka. Pri podávaní do rúk a bez patény pritom omrvinky končia na zemi a nakoniec – potom čo boli pošlapané ľuďmi – niekde v odpadkovom koši. To je STRAŠNÉ znesvätenie. Ako môžu kňazi také niečo dovoliť? [...]

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

sud, vrazda kuciak, Marian Kocner, Marián Kočner,

Kočner so Zsuzsovou opäť pred súdom. Stretli sa aj deň po vražde?

01.06.2020 09:00, aktualizované: 10:44

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje 16. deň. Sú prítomní všetci traja obžalovaní aj rodičia zavraždených.

Trump

Protesty vo Washingtone zaskočili políciu, Trump bol údajne hodinu v bunkri

01.06.2020 06:32, aktualizované: 08:44

Protesty vyvolalo úmrtie Afroameričana Georgea Floyda, ktorý pred týždňom zomrel v Minneapolise v dôsledku policajného zásahu.

nástup do školy, ZŠ Kalinčiakova, Bratislava

Škôlky a školy sa otvárajú, kľúčový je ranný filter

01.06.2020 06:00, aktualizované: 11:10

Ranný zdravotný filter, teda meranie teploty a dezinfekcia, je podľa riaditeľov základných škôl na Slovensku výzvou a najväčšou obavou.