Založ si blog

Biskup Atanasius Schneider a jeho odkaz pre Slovákov ohľadom podávania sv. prijímania

Jeho Excelencia, biskup Atanasius Schneider z Kazachstanu (!), je v súčasnej dobe jednou z najvýraznejších postáv Katolíckej cirkvi, ktorá sa neraz vyjadruje pre rôzne americké či svetové médiá . Vo veľmi nezvyčajnom kroku sa teraz prihovára aj Slovákom – v slovenčine!

 

Tu je možné si pozrieť jeho nahrávku: https://www.christianitas.sk/biskup-schneider-sa-prihovara-slovakom-ctite-si-eucharistiu/

 

(lifesitenews.com)

 

Niektoré z najdôležitejších posolstiev jeho Excelencie, otca biskupa Atanasia Schneidera:

 

„O spôsobe prijímania sv. prijímania: najvyššieho a božského pokladu cirkvi.“ (00:01)

 

„Drahí veriaci katolíci na Slovensku: chcel by som vás povzbudiť v tom, aby ste zostali vytrvalí vo vašej vernosti, ktorú ste prijali ako vzácne dedičstvo od vašich predkov.“ (00:15)

 

„Spôsob prijatia Najsvätejšieho Kristovho tela priamo do úst bez toho, aby sme sa ho dotýkali vlastnými rukami, je z ľudského pohľadu najposvätnejším, pretože, naopak, dotýkať sa jedla vlastnými rukami a dávať si ho sami sebe do úst nám pripomína svetský spôsob prijímania potravy.“ (03:50)

 

„Ak Eucharistia  je Kristovo telo, (ide o) najvzácnejší dar a v tom istom čase dar najkrehkejší. Preto je potrebná maximálna starostlivosť, aby sa z neho nestratil ani kúsok a zabránilo sa nebezpečenstvu zneuctenia a svätokrádeže.“ (05:10)

 

„Prax prijímania sv. prijímania na ruku neodškriepiteľne poukazuje na to, čo je potvrdené denno-denne rôznymi faktami v celom svete: že dochádza k strate eucharistických čiastočiek po ktorých je pošliapavané. Taktiež uľahčuje krádež svätých hostií.“ (09:10)

 

„Prečo by sme sa nevrátili k dodržiavaniu napomenutí pápeža Pavla VI., aby sme v celej cirkvi zachovali tradičný spôsob sv. prijímania? „Tento spôsob rozdávania sv. prijímania musí byť zachovaný v celej cirkvi. A apoštolská stolica vyzýva biskupov, kňazov a veriacich aby dôkladne dbali na platný a cirkvou znova potvrdená zákon o príjímaní sv. prijímania do úst. Podľa všeobecných smerníc rímskeho misála je jediným bežným spôsobom  prijímania sv. prijímania jeho prijatie do úst, či už po kľačiačky, alebo po stojačky…““ (10:10)

 

„Pastieri cirkvi sú tí prví, ktorí musia vyvyšovať Krista a dať mu primát vo všetkých ohľadoch podľa príkladu apoštolov a svätých biskupov. On musí mať prvenstvo vo všetkých veciach.“ (16:30)

 

„Všetky možné argumenty v prospech prijímania sv. prijímania po stojačky a na ruku sa stávajú neopodstatnenými v porovnaní s objektívnymi skutočnosťami, ktoré sú často krát tak strašné: strata eucharistických čiastočiek, krádež konsekrovaných hostií a zanedbávanie posvätného aspektu eucharistického prijímania.“ (18:20)

 

„Musíme v cirkvi počúvať aj hlas maličkých, teda množstva veriacich, deti, mladých, otcov a matky rodín, starých, ktorí vo viditeľných prejavoch ich rešpektu a lásky k eucharistickému Pánovi sú v cirkvi ponižovaní a zosmiešňovaní skrze arogantný a farizejský klerikalizmus.“ (21:10)

 

„Títo malí milovníci a ochrancovia Eucharistie raz obnovia život cirkvi.“ (22:00)

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 519031x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie