Založ si blog

Biskup Atanasius Schneider a jeho odkaz pre Slovákov ohľadom podávania sv. prijímania

Jeho Excelencia, biskup Atanasius Schneider z Kazachstanu (!), je v súčasnej dobe jednou z najvýraznejších postáv Katolíckej cirkvi, ktorá sa neraz vyjadruje pre rôzne americké či svetové médiá . Vo veľmi nezvyčajnom kroku sa teraz prihovára aj Slovákom – v slovenčine!

 

Tu je možné si pozrieť jeho nahrávku: https://www.christianitas.sk/biskup-schneider-sa-prihovara-slovakom-ctite-si-eucharistiu/

 

(lifesitenews.com)

 

Niektoré z najdôležitejších posolstiev jeho Excelencie, otca biskupa Atanasia Schneidera:

 

„O spôsobe prijímania sv. prijímania: najvyššieho a božského pokladu cirkvi.“ (00:01)

 

„Drahí veriaci katolíci na Slovensku: chcel by som vás povzbudiť v tom, aby ste zostali vytrvalí vo vašej vernosti, ktorú ste prijali ako vzácne dedičstvo od vašich predkov.“ (00:15)

 

„Spôsob prijatia Najsvätejšieho Kristovho tela priamo do úst bez toho, aby sme sa ho dotýkali vlastnými rukami, je z ľudského pohľadu najposvätnejším, pretože, naopak, dotýkať sa jedla vlastnými rukami a dávať si ho sami sebe do úst nám pripomína svetský spôsob prijímania potravy.“ (03:50)

 

„Ak Eucharistia  je Kristovo telo, (ide o) najvzácnejší dar a v tom istom čase dar najkrehkejší. Preto je potrebná maximálna starostlivosť, aby sa z neho nestratil ani kúsok a zabránilo sa nebezpečenstvu zneuctenia a svätokrádeže.“ (05:10)

 

„Prax prijímania sv. prijímania na ruku neodškriepiteľne poukazuje na to, čo je potvrdené denno-denne rôznymi faktami v celom svete: že dochádza k strate eucharistických čiastočiek po ktorých je pošliapavané. Taktiež uľahčuje krádež svätých hostií.“ (09:10)

 

„Prečo by sme sa nevrátili k dodržiavaniu napomenutí pápeža Pavla VI., aby sme v celej cirkvi zachovali tradičný spôsob sv. prijímania? „Tento spôsob rozdávania sv. prijímania musí byť zachovaný v celej cirkvi. A apoštolská stolica vyzýva biskupov, kňazov a veriacich aby dôkladne dbali na platný a cirkvou znova potvrdená zákon o príjímaní sv. prijímania do úst. Podľa všeobecných smerníc rímskeho misála je jediným bežným spôsobom  prijímania sv. prijímania jeho prijatie do úst, či už po kľačiačky, alebo po stojačky…““ (10:10)

 

„Pastieri cirkvi sú tí prví, ktorí musia vyvyšovať Krista a dať mu primát vo všetkých ohľadoch podľa príkladu apoštolov a svätých biskupov. On musí mať prvenstvo vo všetkých veciach.“ (16:30)

 

„Všetky možné argumenty v prospech prijímania sv. prijímania po stojačky a na ruku sa stávajú neopodstatnenými v porovnaní s objektívnymi skutočnosťami, ktoré sú často krát tak strašné: strata eucharistických čiastočiek, krádež konsekrovaných hostií a zanedbávanie posvätného aspektu eucharistického prijímania.“ (18:20)

 

„Musíme v cirkvi počúvať aj hlas maličkých, teda množstva veriacich, deti, mladých, otcov a matky rodín, starých, ktorí vo viditeľných prejavoch ich rešpektu a lásky k eucharistickému Pánovi sú v cirkvi ponižovaní a zosmiešňovaní skrze arogantný a farizejský klerikalizmus.“ (21:10)

 

„Títo malí milovníci a ochrancovia Eucharistie raz obnovia život cirkvi.“ (22:00)

Udalosti v Amerike už môžu priamo súvisieť s fatimskými proroctvami

13.01.2021

Fatimské a ďalšie katolícke proroctvá predpovedajú, že ak sa ľudstvo nenapraví a ak pápež nezasvätí Panne Márii Rusko, ľudstvo okúsi Boží trest. A „bičom všetkých národov“ má byť práve nikým nezastavené Rusko. Celý tento blog pravda sa venuje predovšetkým oným katolíckym proroctvám o „veľkej invázii z Ruska.“ Tie proroctvá sú natoľko [...]

Aj pre Slovákov platí biblické: „kto žije ako v Sodome a Gomore, aj tak dopadne“

11.11.2020

„Poď vypiť!“ je obľúbené slovné spojenie slovenskej mládeže. Na opitosti už predsa dávno nie je nič zlého, je to forma oddýchnutia si. Najväčšou radosťou polovice národa je ona povestná „piatkova chľastačka“ kedy sa pospolitý ľud „zresetuje“ z pracovného týždňa. Dospáva sa potom až do pondelka, na nejaký nedeľný kostol sa ani nespomenie. Však načo sa [...]

Zaujímavý sen o U. S. voľbách ešte z roku 2016: Trump sa predčasne vyhlási za víťaza

02.11.2020

Za normálnych okolností by som toto asi nevyťahoval. Rok 2020 je však všetko len nie normálny. A pre Ameriku to platí ešte trojnásob. Neznámy užívateľ, godlikeproductions.com, 19.2.2016 Mal som hrozný sen/víziu o budúcnosti. Trump nebude zvolený. Toto je to, čo si z vízie pamätám… Trump je najprv vyhlásený za víťaza vo všetkých hlavných [...]

irán rakety

Irán otestoval balistické rakety

16.01.2021 21:35

Rakety vystrelili z centrálnej časti Iránu na ciele nachádzajúce sa na severe Indického oceánu.

Koronavírus

V talianskom domove dôchodcov zomrelo päť ľudí. Zrejme sa otrávili plynom

16.01.2021 16:06

Obyvateľov domova a pracovníkov našiel v meste Lanuvio v bezvedomí ich kolega.

cigániková raši koláž

Vláda aj koalícia podľa Cigánikovej funguje, Raši hovorí o predčasných voľbách

16.01.2021 13:50

Jana Bittó Cigániková (SaS) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedla, že strana SaS nie je tá, ktorá hneď uteká z bojiska.

SR Bratislava politika vláda 67. schôdza BAX

Vláda ignoruje dobré správy. Aby Matovič pretlačil testovanie?

16.01.2021 13:00

Iniciatíva Dáta bez pátosu sa pozrela na vývoj koronavírusovej pandémie a zistila, že máme dobré správy.