Založ si blog

Prečo budem voliť KDH

Nikdy som nemal v pláne písať obdobný článok, tento blog sa venuje iným veciam ako politike, no hrozba, že sa Kresťanskodemokratické hnutie zas raz nedostane do parlamentu ma prinútila zmeniť tento svoj postoj a svoje názory predsa len uviesť.

TAKŽE: Prečo budem voliť KDH?

 

1) Kresťanskodemokratické hnutie – alebo KDH – nie je strana ako každá iná, nevznikla na základe ambícií nejakého jednotlivca.  Naopak, KDH vzniklo spojením viacerých menších kresťanských zoskupení, ktoré začali vychádzať na povrch prakticky ihneď po páde komunizmu. Zakladajúci členovia tejto strany boli bývalí disidenti, prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie, ktorí v utajení pred komunistickou mašinériou tlačili rôznu náboženskú, ale aj demokraticky orientovanú literatúru a letáky. Z tohto pohľadu je teda KDH dedičkou toho najlepšieho, za čo sa Slováci v katastrofálnom, brutálnom a nemilosrdnom 20. storočí dokázali postaviť.

KDH teda budem voliť z historických dôvodov, aby duch kresťanských disidentov z nášho verejného života úplne nevymizol.

 

2) Samozrejme, rýchlo prišlo vytriezvenie ktoré sa dostalo členom strany, keďže tí si mysleli, že na „katolíckom Slovensku“ budú vyhrávať jedny voľby za druhými. Z pôvodne zamýšľanej veľkej štátostrany sa stalo malé no aktívne hnutie, ktoré vyprodukovalo zaujímavé osobnosti, akými sú pán Palko (ako prvý zavieral mafiánov, napísal knihu s názvom „Levy prichádzajú,“ ktorú ocenil aj pápež Benedikt XVI.), či pán Lipšic (na Slovensku asi niet kvalitnejšieho a aktívnejšieho právika). Bolo to práve s prispením KDH, že sa dokázala zostaviť sústava strán, ktorá poslala Mečiara dočerta. Kde by sme dnes boli? Myslím, že by sme boli na úrovni Bieloruska, či Albánska – bez EÚ a NATO proste nie je možné vybudovať aký-taký  solídny štát v „zóne záujmov Ruska,“ do ktorej spadáme aj my.

KDH teda budem voliť z dôvodov historicko-politických, osvedčilo sa v dôležitej skúške raz, verím, že sa môže osvedčiť znova.

 

3) Nikdy som nebol členom KDH, no pochádzam z rodiny, ktorá volí hnutie už od samého vzniku. Alebo inak: kresťanských demokratov vždy volila len polovica rodiny. Bola to jednoznačne tá lepšia časť rodiny, pevná, v náboženských otázkach rázna, no spomienka na týchto ľudí u mňa nebledne ani po dlhých rokoch odo dňa, kedy sa ich pozemská púť skončila. Druhá časť našej famílie? Od Mečiara, cez Fica až po… neviem a ani to nechcem vedieť.  Azda nie je úplne spravodlivé hodnotiť ľudí na základe ich politického presvedčenia ale čosi do seba to má. Ako je inak možné že títo sú pevní ako Slnko ktoré nikdy nemení svoj jas a druhí sú zas ako Mesiac ktorý neustále mení svoju fázu?

KDH teda budem voliť z dôvodov rodinných, najlepší ľudia z našej rodiny vždy volili túto stranu a ja som chcel byť vždy ako oni.

 

4) V tejto kampani sa o KDH hovorilo ako o „Hlinom zliberalizovanej strane.“ Ešte aj ja si pamätám, ako o členoch a poslancoch hnutia hovorili niektorí ich neprajníci ako o „farizejoch.“ Myslím, že farizeji, ktorí si z kresťanstvo urobili lacný tovar sa vyrojili v týchto voľbách, ale určite nie pod bielou zástavou KDH. Pán Hlina a všetci pod ním žijú usporiadané životy, no o tom sa nehovorí. Čo ale ten liberalizmus? Myslím, že ja nie som liberál a že to aj tento blog spoľahlivo dokazuje. Ako človek konzervatívnych hodnôt, ktorý je na akúkoľvek odchýlku od pravého katolíckeho učenia mimoriadne háklivý, môžem s čistým svedomím napísať, že KDH nie je liberálna strana. Program je jasný, ochrana života od počatia, odmietnutie homosexuálnej loby, prorodinná politika.

Už teraz je pomerne jasné, že dnešná opozícia pravdepodobne zostaví novú vládu. Tieto strany sú v kultúrno-etických otázkach mimoriadne pozvoľné a ak sa do parlamentu a do vlády KDH nedostane, naozaj im môže chýbať ono povestné svedomie, ktoré im v niektorých novotách bude brániť. Či si snáď niekto myslí, že týmto svedomím budú Kotlebovci, či Harabín? Ich nikto nikdy v ničom poslúchať nebude. Na to sú príliš skompromitovaní a príliš falošní.

KDH teda budem voliť z toho dôvodu, že v prípadnej vláde Oľano + PS/Spolu + Za ľudí + Sme rodina (?) bude chýbať onen kresťansko-konzervatívny element a štyria poslanci z KÚ skupinky s tým nič nenarobia.    

 

5) KDH má mimoriadne zaujímavé osobnosti. Pani Kuzárová, pán Majerský, či pani Lexmann sú ako z učebnice moderného kresťansko-konzervatívneho politika. Majú uznanie vo všetkých sférach politiky a verejného života, oni kresťanstvo propagujú a to bez toho, že by museli popierať niektoré pravdy viery. Kotleba a spol. len kresťanstvo využívajú na svoj triedny boj a z kresťanov robia terče hnevu frustrovaných liberálne orientovaných občanov SR. Pán Albín Maslňák a pán Branislav Borovský sú zas ľudia staršej generácie, ktorí boli komunistami väznení a prenasledovaní za svoju vieru. U mňa sú to hrdinovia a predstavujú to, na čom bolo hnutie pôvodne vybudované.

KDH teda budem voliť z dôvodu výnimočných osobností na kandidátke strany, ktoré spájajú to najlepšie z našej minulosti s nádejnými ľuďmi budúcnosti.

 

Ak váhate, treba voliť KDH. V slovenskom prostredí ide o jedinečný projekt ktorého prípadný zánik by bola historická škoda.  KDH nie je CDU, slovenskí kresťania nie sú ako tí nemeckí, naši veriaci si podstatu svojho náboženstva (zatiaľ) dokázali uchovať.

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 518971x
Priemerná čítanosť článkov: 6487x

Autor blogu

Kategórie