Založ si blog

„Keď Anglicko začne strácať svoju moc, zničenie Paríža bude na dohľad“

Dôležité katolícke proroctvá ktoré naznačujú, že prípadný rozpad Veľkej Británie môže byť v skutočnosti neblahým znamením Božieho hnevu voči hriešnemu ľudstvu.

 

Otec Nectou

 

„Ako keď figovník vypustí svoje lístie, je to znamenie, že leto je blízko; tak keď Anglicko začne strácať svoju moc, zničenie Paríža bude na dohľad. Toto bude znamením. Anglicko zakúsi vo svojom vývoji ešte strašnejšiu revolúciu než bola tá, ktorá postihla Francúzsko. Táto revolúcia bude trvať tak dlho, pokým Francúzsko neobnoví svoju silu, potom sa do Anglicka navráti mier.“

 

o. G. Culleton: „Prophets and Our Times,“ s. 176

(https://archive.org/details/TheProphetsAndOurTimes/page/n91/mode/2up/search/wane)

 

 

Toto proroctvo som po prvý krát spomenul už v článku „3. svetová vojna v proroctvách 3: Víťaz od Západu“:  https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2015/10/24/3-svetova-vojna-v-proroctvach-3-vitaz-od-zapadu/

 

V druhej knihe som však našiel od toho istého autora iné proroctvo (to isté, len pozmenené?), ktoré takisto spomína „Anglicko strácajúce svoju moc“:

 

Otec Nectou

„Veľké množstvo ľudí stratí svoje životy v tých časoch plných pohrôm, ale zlí aj tak nezvíťazia. Skutočne sa pokúsia zničiť celú Cirkev, ale nebude im daný dostatok času, pretože tá desivá kríza bude len krátkeho trvania. Keď všetko bude považované za stratené, všetko sa náhle zachráni. Táto katastrofa sa udeje krátko potom, čo Anglicko začne strácať svoju moc. Toto bude znamením. Anglicko zakúsi vo svojom vývoji ešte strašnejšiu revolúciu než bola tá, ktorá postihla Francúzsko. Táto revolúcia bude trvať tak dlho, pokým Francúzsko neobnoví svoju silu, potom sa do Anglicka navráti mier.

Počas tejto revolúcie, ktorá zasiahne celý svet a nielen Francúzsko, Paríž bude tak kompletne zničený, že dvadsať rokov po týchto udalostiach pôjdu otcovia so svojimi synmi medzi jeho ruinami a synovia sa ich budú pýtať, čo to bolo za miesto. Dostane sa im odpovede: „Dieťa moje, toto bolo veľké mesto, ktoré však Boh zničil pre jeho zločiny (voči Nemu).““

 

Y. Dupont, „Catholic Prophecy,“ s. 48
(https://archive.org/stream/CatholicProphecy#page/n47/mode/2up/search/england)

 

 

 

gloria.tv

D’après Nostradamus, le Royaume-Uni de Grande-Bretagne s’effondrera pour donner naissance à quatre royaumes, du temps du Grand Monarque : Royaume d’Irlande, Royaume d’Ecosse, Royaume de Galles, Royaume d’Angleterre. C’est la France, grâce à son roi, qui sortira la première de ses malheurs et ira aider les autres pays d’Europe à retrouver la paix.

 

„Podľa Nostradama sa Spojené kráľovstvo Veľkej Británie rozpadne na štyri kráľovstvá v čase (pred vystúpením) Veľkého kráľa: na Kráľovstvo Írske, Kráľovstvo Škótske, Kráľovstvo Waleské, Kráľovstvo Anglické. Bude to Francúzsko, skrz svojho kráľa, kto ukončí ich nešťastie a dopomôže aj ostatným európskym krajinám znovunadobudnúť mier.“

(https://gloria.tv/post/ZavcUZFWTwv64YS1yXWpnMbbc)

 

Už v článku 3. svetová vojna v proroctvách 3: Víťaz od Západu“ som poukázal na to, že podľa rôznych katolíckych proroctiev má z anarchie francúzskej občianskej vojny povstať akýsi muž, potomok francúzskych kráľov, ktorý sa sám „zmocní trónu,“ „vyženie nepriateľov vonkajších aj vnútorných,“  „obnoví kráľovstvo“ a „dosadí nového pápeža.“ Tento človek je vo všeobecnosti v týchto proroctvách nazývaný „Veľkým kráľom“ (le Grand Monarque, the Great Monarch).

Podľa tohto zápisku sa má pred jeho povstaním – a teda tesne pred francúzskou občianskou vojnou – Veľká Británia skutočne rozpadnúť na štyri krajiny – nezávislé Írsko, Škótsko, Wales a Anglicko.  

 

 

* * *

 

Tak ako Dobšinský zbieral rozprávky, tak istý pán menom Yves Dupont zbieral proroctvá spísané rôznymi katolíckymi svätcami. Tie potom vydal v knihe s jednoduchým názvom „Catholic Prophecy.“ Tieto rôzne proroctvá z rôznych dôb a od rôznych autorov sú mimoriadne zaujímavé v tom, že akoby hovorili jeden a ten istý príbeh, vždy len z trošku iného uhlu pohľadu.

Avšak podstata je VŽDY tá istá: pre hriechy ľudstva – laikov, ale aj kňazov – strestá Boh ľudí dvoma strašnými spôsobmi – nukleárnou vojnou a troma dňami temnoty.

 

A) Toto „Obdobie trestu“ má začať ničivou občianskou vojnou vo Francúzsku, kedy „bude horieť celý Paríž,“ ale aj ďalšie miesta po krajine.

O pár mesiacov na to vypuknú ešte väčšie nepokoje v Ríme, davy začnú prenasledovať a zabíjať kňazov, ako aj ďalších predstaviteľov cirkvi, a „pápež utečie z Ríma.“

Práve v období nepokojov v Ríme má Boh ukázať posledné veľké varovanie, aby sa ľudia obrátili, kým je čas – výnimočne jasnú kométu, ktorej úlomky dopadnú na zem a spôsobia masívne prílivové vlny.

 

B) Občianske vojny budú dlho pripravovanou podvratnou akciou ruských vojenských zložiek – keď bude situácia vo Francúzsku a Taliansku najhoršia, ruské vojská najprv zaútočia na Turecko. Táto udalosť bude v budúcnosti považovaná za začiatok 3. svetovej vojny.

Vrchol však nastane až o čosi neskôr, keď Rusi spolu s moslimskými národmi podniknú inváziu do Európy a ich spojenci Číňania sa vylodia na západnom pobreží USA.

 

C) Nukleárna vojna bude prvým Božím trestom, no príde ešte druhý – Tri dni temnoty. Tie definitívne pomôžu Božiemu ľudu poraziť tri tyranské mocnosti z Východu a zvyšky obyvateľov z Ruska, Číny, moslimských národov, ba aj Izraela sa dajú na katolícku vieru a uznajú nového pápeža za jediného zástupcu Boha na zemi. (O tzv. Troch dňoch temnoty viac  tu: https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2019/08/29/tri-dni-temnoty-vymysel-alebo-skutocne-proroctvo/)

 

D) Podľa blahoslaveného Holzhausera má takto skončiť „naša doba“ – piate obdobie Cirkvi– a začať má nové, šieste obdobie. Bude to doba, kedy sa celý svet obráti ku Kristovi skrze jedinú pravú Rímskokatolícku cirkev.

Toto obdobie však bude trvať len do sto rokov, potom nadíde siedma doba – obdobie totálneho úpadku viery, horšieho ako je dnes. V siedmej dobe sa vlády nad svetom zmocní biblický Antikrist a po 3 a pol roku nevídanej tyranie bude porazený Druhým príchodom Pána Ježiša Krista.

 

Amen!

 

(http://www.freerepublic.com/focus/f-religion/2806973/posts)

Obr.: Súčasnosť – Nepokoje a vojna – Pápež uteká z Ríma – Zjavenie nového pápeža a Veľkého kráľa – 3 dni temnoty– Doba mieru –  Zjavenie Antikrista

 

 

P.S.: Najúčinnejšou duchovnou zbraňou je modlitba sv. ruženca. Panna Mária sľúbila špeciálnu ochranu a starostlivosť o tých, ktorí sa jej ruženec modlia.

A čo ak je monarchia skutočne odpoveďou na dnešnú krízu?

10.12.2022

Tento týždeň prebehla médiami nečakaná správa – v Nemecku sa chystal štátny prevrat. Tí, čo boli doň zapletení, chceli zhodiť demokraciu a nahradiť ju … monarchiou. Nie nejakým socialistickým „rajom“, ale starou (dobrou) monarchiou. Na 21. storočie ide o vskutku revolučnú myšlienku – vrátiť sa defacto späť do časov pred 1. svetovou vojnou, kedy vládol Nemecku [...]

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

mount everest, vrtuľník, evakuácia

V nepálskom hoteli našli mŕtveho Slováka. Mal dostať výškovú chorobu

23.03.2023 15:12

Ministerstvo zahraničia úmrtie slovenského občana v tejto oblasti neeviduje.

stredná škola, školáci, žiaci, študenti

V Bratislavskom kraji plánujú zrušiť viacero stredných škôl, upozornil mestský poslanec

23.03.2023 15:04

Likvidácia školskej infraštruktúry je podľa Polakoviča negatívnym dôsledkom, o ktorom sa pri optimalizácii nehovorí.

biden

Bidenova popularita u Američanov padá, klesla už pod 40 %

23.03.2023 14:39

Biden zatiaľ neoznámil, či sa bude o prezidentský úrad uchádzať budúci rok znovu, ľudia z jeho okolia však vo viacerých prípadoch naznačili, že prezident to plánuje.

putin, prigožin

Prigožin sklamal Putina. Po fiasku na Ukrajine ho čaká návrat do Afriky

23.03.2023 14:23

Jevgenij Prigožin prehráva na skutočnom fronte na Ukrajine i na tom byrokratickom v Rusku. Šéf vagnerovcov sa preto mieni opäť viac zamerať na Afriku.

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 538300x
Priemerná čítanosť článkov: 6646x

Autor blogu

Kategórie