Založ si blog

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom  Československu. Sovietski okupanti potom zostali v našej vlasti až do rozpadu východného bloku.

 

Dodnes existujú legendy, že keď sovietski (t.j. hlavne ruskí) vojaci odchádzali z územia Slovenska, hovorili naším ľuďom, že „jedného dňa sa vrátime“.  Panna Mária vo Fatime žiadala už v roku 1917 zasvätiť Rusko Jej Nepoškvrnenému srdcu. Doslova prisľúbila, že kým sa tak nestane, skutočný mier vo svete nenastane.

Dnešný mier je teda len zdanlivý, je to skôr prímerie než mier.

 

A skutočne: Rusko, ktoré doteraz „spalo“ sa zobúdza. Je to krajina, ktorá je už takmer istým spojencom teroristov z Talibanu, ktorí sú pre afganských kresťanov prakticky zárukou istej smrti. Je to krajina, ktorá je tiež spojencom novej nelegitímnej Mjanmarskej diktatúry. Je to krajina, ktorá robí veľké vojenské cvičenia s Čínou – komunistickým červeným superštátom, ktorý sa netají svojimi ambíciami vojensky napadnúť najprv Taiwan a potom možno aj ďalšie malé štátiky Tichomoria.

A konečne – Rusko je krajina, ktorá si sama robí chúťky na územia na západ od svojich hraníc. Rusko je dnes skutočne smrteľným ohrozením oslabnutej, vnútorne rozpoltenej a neraz divnými náukami zmietanej katolíckej Cirkvi, jedinej inštitúcie založenej Bohočlovekom Ježišom Kristom; veď sama Svätá Pani nás varuje, že ak nebudú jej požiadavky z Fatimy splnené, „(Rusko) spôsobí vojny a prenasledovanie Cirkvi“, či že „mnohé národy budú zničené“.

Nemýľme sa – aj nedávne udalosti v Afganistane ukázali, že skutočne môžeme stáť na samom pokraji naplnenia týchto hrozných prísľubov Našej Nebeskej Matky.

 

Preto by mal pápež František spolu s biskupmi sveta bezpodmienečne zasvätiť Rusko (možno aj priamo z územia Slovenska, ktoré chce byť mostom medzi Východom a Západom) Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie!

Zajtra už môže byť neskoro a tragický rok 1968 sa môže pokojne zopakovať.

Je to naozaj potrebné modliť sa za zasvätenie Ruska. Pre krajinu samotnú, pre mier vo svete a pre obnovu Cirkvi.

Najhoršie svedectvo o pekle aké som kedy počul

08.05.2024

Témou pekla a toho ako vyzerá som sa zaoberal viac krát. Napísal som o svedectve sv. Dona Bosca na svojej stránke, či akési zhrnutie od exorcistov pre portál christianitas.sk. Ale svedectvo aké poskytol istý Afroameričan z Chicaga, bývalý člen miestneho drogového kartelu, je to najdesivejšie čo som kedy počul a úprimne – mal som dosť. Tento článok píšem čisto ako [...]

Príručka, ako sa zachovať počas nukleárneho a chemického útoku

10.04.2024

V období studenej vojny boli výcviky prežitia nukleárneho či chemického útoku vcelku bežnou praxou na školách a v zamestnaniach. Dnes však žijeme v dobe, kedy sa o podobných veciach už takmer 30 rokov nehovorí a tak nikto presne nevie, ako by sa mal v prípade podobných katastrofických scenárov zachovať. Možno by preto bolo dobré si nejaké veci pripomenúť. [...]

Nové predpovede odborníkov naznačujú, že budúca veľká vojna sa bude nápadne podobať na tú opísanú v katolíckych proroctvách

18.01.2024

Jedným skutočne zaujímavým kanálom na youtube je ten s názvom Whatifaltist, ktorý prevádzkuje kanadsko-americký polyhystor Rudyard Lynch. O kanály som písal v súvislosti s jedným jeho videom o prínose kresťanstva pre civilizácie: „Kresťanstvo upadá kvôli svojej otvorenosti voči nekresťanskému svetu a snahe odbúravať aj posledné povinnosti“ – (christianitas.sk) V [...]

taliansky parlament, meloniová

V talianskom parlamente došlo k bitke, jedného z poslancov museli odviezť na vozíku

13.06.2024 07:34

Parlament rokoval o návrhu zákona o diferencovanej autonómii, ktorý predložila ultrapravicová strana premiérky Meloniovej.

rakúsko, viedeň, ulica, cudzinci

Jedna z ulíc vo viedenskej štvrti ponesie meno Alexandra Dubčeka

13.06.2024 06:50

"Dubček svojou oddanosťou demokracii, slobode a ľudským právam formoval tvár dnešnej Európy," povedal primátor Ludwig.

Zelenskyj

Veľvyslanec Ukrajiny: Spravodlivý mier je aj v záujme Slovenska

13.06.2024 06:00

Čo očakáva Kyjev od mierového summitu, ktorý sa bude konať cez víkend vo Švajčiarsku? Pre Pravdu odpovedal ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

republika, uhrík, mazurek,

Nové trendy v EÚ? Krajná pravica silnie, darí sa aj Republike. Štandardné strany upadajú, zo Smeru je vlastenecká ľavica

13.06.2024 06:00

Republike sa darí a dokázala vziať Smeru, ktorý sa označil za vlasteneckú ľavicu, časť voličov. Štandardné strany upadajú a politici často k sociálno-demokratickým myšlienkam pripájajú aj tie silne vlastenecké či národno-konzervatívne.