Založ si blog

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom  Československu. Sovietski okupanti potom zostali v našej vlasti až do rozpadu východného bloku.

 

Dodnes existujú legendy, že keď sovietski (t.j. hlavne ruskí) vojaci odchádzali z územia Slovenska, hovorili naším ľuďom, že „jedného dňa sa vrátime“.  Panna Mária vo Fatime žiadala už v roku 1917 zasvätiť Rusko Jej Nepoškvrnenému srdcu. Doslova prisľúbila, že kým sa tak nestane, skutočný mier vo svete nenastane.

Dnešný mier je teda len zdanlivý, je to skôr prímerie než mier.

 

A skutočne: Rusko, ktoré doteraz „spalo“ sa zobúdza. Je to krajina, ktorá je už takmer istým spojencom teroristov z Talibanu, ktorí sú pre afganských kresťanov prakticky zárukou istej smrti. Je to krajina, ktorá je tiež spojencom novej nelegitímnej Mjanmarskej diktatúry. Je to krajina, ktorá robí veľké vojenské cvičenia s Čínou – komunistickým červeným superštátom, ktorý sa netají svojimi ambíciami vojensky napadnúť najprv Taiwan a potom možno aj ďalšie malé štátiky Tichomoria.

A konečne – Rusko je krajina, ktorá si sama robí chúťky na územia na západ od svojich hraníc. Rusko je dnes skutočne smrteľným ohrozením oslabnutej, vnútorne rozpoltenej a neraz divnými náukami zmietanej katolíckej Cirkvi, jedinej inštitúcie založenej Bohočlovekom Ježišom Kristom; veď sama Svätá Pani nás varuje, že ak nebudú jej požiadavky z Fatimy splnené, „(Rusko) spôsobí vojny a prenasledovanie Cirkvi“, či že „mnohé národy budú zničené“.

Nemýľme sa – aj nedávne udalosti v Afganistane ukázali, že skutočne môžeme stáť na samom pokraji naplnenia týchto hrozných prísľubov Našej Nebeskej Matky.

 

Preto by mal pápež František spolu s biskupmi sveta bezpodmienečne zasvätiť Rusko (možno aj priamo z územia Slovenska, ktoré chce byť mostom medzi Východom a Západom) Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie!

Zajtra už môže byť neskoro a tragický rok 1968 sa môže pokojne zopakovať.

Je to naozaj potrebné modliť sa za zasvätenie Ruska. Pre krajinu samotnú, pre mier vo svete a pre obnovu Cirkvi.

Tresty pre najbezbožnejšiu generáciu budú príšerné

16.04.2021

Tento blog vediem už od roku 2014 a som Pravde vďačný za príležitosť, ktorú mi poskytla, aj keď si uvedomujem, že nepatrím k jej preferovanému prúdu. To ale vôbec nevadí. Na tomto blogu som sa vždy snažil poukázať, že v katolíckom svete existujú vzájomne sa doplňujúce proroctvá, ktoré nám poodkrývajú budúcnosť – Boh svojim verným vždy vyjaví svoje zámery, [...]

Slovensko: prepadávajúca sa krajina, kde tento rok ešte nebolo verejnej omše

09.03.2021

V podstate presne pred rokom som na tomto blogu uverejnil článok s názvom Temné proroctvo o zavretých kostoloch z roku 1880 (apríl 2020). Proroctvo je z knihy „Catholic Prophecy“ od Yvesa Duponta, ktoré hovorí, že keď Francúzsko „prestane vykonávať verejné omše… vtedy sa udeje veľká pohroma.“ Sestra Marianne (1880) Tak dlho, ako budú verejné modlitby [...]

Ekvádor, sopka Cotopaxi

Lavína na sopke Chimborazo zabila najmenej štyroch horolezcov

25.10.2021 06:46

Pri páde lavíny na zasneženej andskej sopke v Ekvádore utrpeli zranenia aj piati ďalší ľudia.

dušičky, sviatok všetkých svätých

Desať okresov je v čiernej farbe. Na Dušičky nebude cestovanie obmedzené

25.10.2021 06:40

Aj keď je desať okresov v čiernej farbe, pohyb v nich nebude obmedzený. Na to by bol potrebný núdzový stav, na čo nie je politická vôľa.

Pfizer/BioNTech vakcína ampulky

ONLINE: WHO chce mať zaočkovaných najmenej 40 % ľudí

25.10.2021 06:10, aktualizované: 07:47

Cieľ Svetovej zdravotníckej organizácie je do konca roka mať v každej krajine sveta zaočkovaných najmenej 40 percent obyvateľov.

08Afgan-4x

Heger: Ďalších Afgancov už neberieme

25.10.2021 05:00

Slovensku sa po nástupe Talibanu v Afganistane podarilo dostať z krajiny niekoľko desiatok ľudí. V tejto forme pomoci však nebude pokračovať.