Založ si blog

Do blízkosti Zeme sa rúti „rozpadnutá kométa“ nie nepodobná tým z katolíckych proroctiev

Jedným zo znamení veľkého Božieho trestu na túto skazenú generáciu – nukleárnej 3. svetovej vojny – má byť podľa katolíckych proroctiev aj akási „rozpadnutá kométa“, ktorej úlomky budú dopadať na Zem. Médiá priniesli správu, že veľmi podobný objekt sa práve rúti do našej Slnečnej sústavy.

 

Kométy vždy boli znamením Božieho trestu

Každý deň prináša nové a nové dôkazy o tom, že žijeme vo veľmi vážnej dobe a je najvyšší čas na pokánie a obrátenie sa! Vojny na Blízkom východe a na Ukrajine, Františkova „Synoda o synode“, západné krajiny potácajúce sa na hrane ekonomického kolapsu a možnej občianskej vojny. O tomto všetkom som písal už pred mnohými rokmi, že to budú podľa biskupmi uznaných proroctiev znamenia Trestu (https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2015/10/24/3-svetova-vojna-v-proroctvach-3-vitaz-od-zapadu/).

Konečným znamením bude akási výnimočná kométa, taká, akej v celých dejinách nebolo. Kométy sú vždy Božím varovaním nadchádzajúceho Božieho hnevu. Jasná kométa sa zjavila pred veľkým morom a vypálením Londýna v roku 1666. Zjavila sa pred americkou občianskou vojnou i pred Napoleonovým vpádom do Ruska. Štyri roky pred I. svetovou vojnou ohromila svet jasná Halleyho kométa a štyri roky pred 11. septembrom zas kométa Hale-Bopp (tú si dokonca pamätám osobne).

Katolícke proroctvá nám ale hovoria o vlasatici tak výnimočnej, že sa jej nič nevyrovná: za jasného dňa bude vyzerať ako „druhé Slnko“, jej úlomky „dopadnú na Zem“ a spôsobia „značné ničenie“.

Toto proroctvo mi vždy prišlo čudné. Ako totiž vieme, kométy sú špinavé ľadové gule, ktoré sú ale pevné – inými slovami, nikdy som nepočul o tom, že by mali kométy nejaké zvlášť dôležité a nebezpečné „úlomky“. Nikdy som nepočul o tom, že by kométa mohla sama o sebe „vybuchovať“ a tak sa drobiť! Nikdy – až doteraz.

(Konkrétne proroctvá i sny o onej „výnimočnej kométe“ sú spomenuté v tomto mojom staršom článku : https://matejgavlak.eu/pripravuje-nas-hollywood-podvedome-na-dalsie-globalne-katastrofy/)

 

„Diablova kométa“

Český portál cnn.iprima.cz priniesol dňa 18. októbra nasledujúcu správu:

Pozorovatele noční oblohy čeká v první polovině roku 2024 výjimečná podívaná. Po druhé explozi během několika málo měsíců se k Zemi řítí kometa 2P/Pons-Brooks. Vesmírné těleso pyšnící se úctyhodnými rozměry přesahujícími trojnásobek výšky Mount Everestu naši planetu sice neohrozí, ale přesto se dostane dost blízko na to, aby bylo možné ho pozorovat pouhým okem.“

(https://cnn.iprima.cz/kometa-trikrat-vetsi-nez-mount-everest-explodovala-a-miri-k-zemi-vedci-odhadli-jeji-drahu-415219)

 

Objekt už dokonca dostal prezývku „Diablova kométa“, pretože sa pre jej úlomky zatiaľ javí zo Zeme akoby mala „rohy“. Ako vidno aj z tejto reportáže na NBC News, v apríli 2024 sa kométa dostane naozaj blízko Zeme, aj keď nám „nehrozí žiadne nebezpečenstvo“.

https://www.nbcnews.com/now/video/-devil-comet-heads-towards-earth-experts-say-no-cause-of-concern-196586565531

V každom prípade 2P/Pons-Brooks  medzičasom naozaj vybuchuje (niekde je opisovaná ako „roztrepaná fľaša koly“) čím produkuje ďalšie a ďalšie úlomky – a otázka znie: nemôžu byť tieto úlomky priťahované gravitáciou Zeme natoľko, že by na ňu dopadli?

 

Naše hriechy nás usvedčujú

Netvrdím, že práve toto je tá kométa z proroctiev – pretože neviem. Len chcem povedať, že je naozaj čas na úprimné obrátenie sa. Pretože, ako povedal známy exorcista, otec Chad Ripperger, „tá Sodoma a Gomora, nech už boli aké boli, aspoň z homosexuálov nerobili manželov“. Dnešný svet nielenže z homosexuálov robí „manželov“, ale im ešte aj dáva deti (!) a dokonca ich chce silou-mocou požehnávať vo vysvätených katolíckych kostoloch vysvätenými rukami katolíckych kňazov (!!!).

Všetci vieme, ako Sodoma a Gomora dopadli. Nemáme žiadne právo sa nazdávať, že „nám sa nemôže nič stať“. Zjavne môže. A zrejme aj stane. Otázkou len je, že kedy a ako.

Memorandum o potrebe zbližovania stredoeurópskych národov na báze národno-konzervatívnych hodnôt

30.10.2023

(vypracoval Matej Gavlák, 30.10. 2023) Na zachovanie našich starobylých národov je potreba zmena uvažovania a zmena taktiky stredoeurópskych národno-konzervatívnych síl. 1) Politická realita stredoeurópskeho priestoru a) Geopoliticky a historicky je stredná Európa do značnej miery jeden celok s veľmi podobnou mentalitou, podobnými problémami a podobnými [...]

Nové informácie o identite predpovedaného Veľkého katolíckeho monarchu a aj to kedy možno vystúpi

09.09.2023

Tento blog sa už pred mnohými rokmi venoval proroctvám o akomsi „Veľkom katolíckom monarchovi“, ktorý príde z Francúzska, aby zachránil katolícku Cirkev a európsku civilizáciu pred ich úplným kolapsom. Každým dňom je jasnejšie, že sa k týmto udalostiam blížime míľovými krokmi. Hoci je identita tejto osoby stále neznáma, teraz na svetlo svetla vyplávali nové [...]

A čo ak je monarchia skutočne odpoveďou na dnešnú krízu?

10.12.2022

Tento týždeň prebehla médiami nečakaná správa – v Nemecku sa chystal štátny prevrat. Tí, čo boli doň zapletení, chceli zhodiť demokraciu a nahradiť ju … monarchiou. Nie nejakým socialistickým „rajom“, ale starou (dobrou) monarchiou. Na 21. storočie ide o vskutku revolučnú myšlienku – vrátiť sa defacto späť do časov pred 1. svetovou vojnou, kedy vládol Nemecku [...]

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

Václav Klaus

Vystupoval proti noseniu rúšok. Exprezident Klaus teraz bojuje s následkami ťažkého covidu

05.12.2023 15:36

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Drucker, gramotnosť

Drucker: Výsledky slovenských žiakov v medzinárodnom testovaní PISA 2022 sú tragické

05.12.2023 15:20

V rizikovej skupine sa v oblasti čitateľskej gramotnosti ocitlo vyše 30 percent žiakov,

pellegrini

Pellegrini vyhlási voľby prezidenta v januári

05.12.2023 14:40

Funkčné obdobie prezidentky Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Prvé kolo prezidentských volieb sa musí konať najneskôr 60 dní pred týmto dátumom.