Založ si blog

Proroctvo sv. Nila o našich časoch

Sv. Nilus sa narodil okolo roku 910 do rodiny gréckych emigrantov žijúcich na juhu Talianska. Bol známy svojim asketickým a hĺbavým životným štýlom, a nie je náhodou, že sa stal zakladateľom niekoľkých gréckokatolíckych kláštorov na Apeninskom polostrove. Počas života bol tiež nútený bojovať proti antipápežovi Philogatovi. Práve sv. Nilovi sú pripisované nižšie uvedené slová:

 

(http://2.bp.blogspot.com)

 

* * *

 

„Po roku 1900, keď sa čas priblíži ku polovici 20. storočia, ľudia tých čias budú na nepoznanie. Keď sa priblíži času adventu Antikrista, ľudská myseľ sa zatemní telesnými žiadosťami, a bezprávie bude mocnejšie ako kedykoľvek pred tým. Vtedy sa svet zmení na nepoznanie.

Výzor ľudí sa vo všeobecnosti zmení a bude nemožné rozoznať muža od ženy, kvôli ich nehanebnému oblečeniu a účesom. Títo ľudia budú krutí; budú ako divá zver vábená Antikristom. Zmizne úcta k rodičom a starším ľuďom, lásky viac nebude a pastieri cirkvi, biskupi a kňazi, sa stanú zbytočnými mužmi. Sami nebudú vedieť rozoznať svoju pravú ruku od ľavej.

V tom čase sa zmení morálka aj tradície kresťanov a vôbec celej cirkvi. Ľudia zabudnú na skromnosť, mrhanie bude všadeprítomné. Falošnosť a chamtivosť nadobudnú nevídané rozmery a beda tým, čo budú hromadiť poklady. Smilstvo (sexuálny život mimo manželstva), cudzoložstvo (rozvedení a znovuzosobášení), homosexualita, skryté skutky a vraždy budú na dennom poriadku.

 

(http://www.thegatenewcastle.co.uk/party-planner)

 

V tých vzdialených časoch budú ľudia vďaka moci svojich zločinov a celkovej zvrhlosti zbavení milostí Ducha Svätého, ktoré získali pri krste.

Božím cirkvám budú odopretí bohabojní a zbožní kňazi, a beda všetkým kresťanom žijúcich v tých časoch; úplne stratia svoju vieru, pretože im nikto neukáže svetlo pravdy. Potom sa odčlenia od ostatného sveta zakladajúc ostrovčeky svätosti, kde budú hľadať svetlo vo svojich duchovných trápeniach. Všade však budú nachádzať prekážky a zábrany. Všetko toto sa bude diať, pretože Antikrist chce byť pánom všetkého a vládcom celého vesmíru. Bude činiť zázraky a fantastické skutky.

Bude to on, kto predá zvrhlé múdrosti istému nešťastnému človeku a ten potom objaví spôsob akým budú môcť ľudia medzi sebou komunikovať z jedného konca zeme až na druhý (internet, či celosvetová telekomunikačná sieť). V tých časoch tiež budú ľudia lietať po oblohe ako vtáci a ponárať sa do hlbín oceánov ako ryby. A keď konečne všetko toto dosiahnu, dožívať budú svoje životy títo nešťastníci v blahobyte, nebadajúc, úbohé duše, že boli celý čas klamaní Antikristom. Napokon – ten rúhač! – tak zaplní vedu namyslenosťou, že ich bude vyvádzať z pravej cesty aby stratili svoju vieru v existenciu Boha v troch podobách.

Potom sa dobrý Boh pozrie dole na ľudskú rasu a skráti tieto dni, aby aspoň tých pár verných bolo zachránených, pretože nepriateľ bude chcieť ešte aj vyvolených voviesť do pokušenia, ak to bude možné… Vtedy sa z ničoho nič zjaví meč trestu a zabije rúhača a aj jeho služobníkov.“

 

* * *

 

Naša doba je naozaj výnimočná, ani nie tak kvôli všetkým tým technickým zázrakom – stíhačkám piatej generácie, elektromobilom, rýchlovlakom, dronom, či súkromným raketám – ktoré si nevedeli predstaviť ani tí najväčší autori science fiction minulých dvoch storočí;

ale hlavne kvôli tomu, že odkedy prvé európske kmene prijali kresťanstvo za svoje náboženstvo, nebol Západný svet ešte nikdy tak odtrhnutý od svojho Boha, ako je tomu dnes.  Existujú odhady, podľa ktorých bude v roku 2048 vo Francúzsku pokrstené posledné dieťa.

Ak žiaden Boh neexistuje, ak bol Ježiš Kristus len pomätený fanatik (ak vôbec niekedy žil nejaký muž menom Ježiš Kristus), v podstate je to jedno. Od polyteizmus, cez monoteizmus, až k ateizmu, tak sa to hovorí, nie?

Avšak ak Boh naozaj existuje, ak Kristus bol synom božím zrodeným z Márie Panny, potom naozaj môžeme mať ako ľudstvo – aj ako národ – veľmi vážny  problém. Starí Izraeliti by vedeli rozprávať, čo všetko sa im prihodilo, keď odpadli od Boha. Jonáš (ten, čo ho to zhltla veľryba) bol Bohom vyslaný do mesta Ninive, aby ho varoval: mesto žije hriešne a ak sa jeho obyvatelia neobrátia a nezačnú činiť pokánie, bude zničené. Mesto bolo ušetrené, lebo sa obrátilo. Na rozdiel od Sodomy a Gomory.

 

„Dejiny minulého storočia, to je hlavne masívne odkresťančovanie celého Západu.“

Michel Houellebecq

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 519016x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie