Založ si blog

Priebeh celej II. svetovej vojny predpovedaný v knihe z roku 1941

Knihu katolíckych proroctiev zozbieraných otcom Geraldom Culletonom, „Prophets and Our Times,“ som tu často citoval, pretože väčšina z jej obsahu hovorí o budúcnosti, ktorá ešte nenastala. Do jeho kolekcie sa však pritúlalo jedno proroctvo, ktoré presne opísalo priebeh 2. svetovej vojny. Otec Culleton pritom knihu zostavoval zrejme ešte pred jej vypuknutím.

 

Na internete je dostupné tretie vydanie knihy „Prophets and Our Times,“ ktoré vyšlo v  roku 1974.

V tom čase však už bol otec Culleton mŕtvy 24 rokov.

Otec Culleton zahynul pri dopravnej nehode v roku 1950 a v tom čase dokázateľne pracoval na inej knihe, takže svojej pôvodnej publikácii sa nevenoval.

Knihu „Prophets and Our Times“ vydal pred tým v rokoch 1941 a 1943.

Podľa vlastných komentárov v knihe dostupnej online si zrejme nikdy neuvedomil, že jedno z jeho proroctiev sa týkalo práve prebiehajúcej II. svetovej vojny.

 

„Prophets and Our Times“ online:

https://archive.org/details/TheProphetsAndOurTimes/page/n69/mode/2up

 

 

  1. Sv. Odil, r. 760

 

(Antikristovský dobyvateľ)

„Počúvaj, počúvaj, brat môj, bo videl som hrôzu lesov a kopcov. Strach sa zmocnil ľudí, pretože nikdy pred tým žiadna časť sveta nedala svedectvo takých ťažkostí. Nadišiel čas, kedy bude Nemecko nazvané najzúrivejším národom na svete. Nadišla doba, kedy z jeho päty vyjde strašný vojvodca, ktorý rozšíri vojnu do sveta. Ľudia v zbroji ho budú volať Antikristom. Bude preklínaný matkami tisícov, ktoré budú nariekať ako Ráchel nariekala nad osudom svojich detí a odmietnu útechy, pretože nebudú viac z tohto sveta a všetko bude zničené v ich domovoch.

 

(Prvá perióda vojny)

Dobyvateľ pôjde na brehy Dunaja. Bude výnimočným veliteľom. Vojna, ktorú spôsobí, bude najstrašnejšou, akú človek kedy viedol. Jeho rameno bude nápadné (nacistický pozdrav?) a helmy jeho vojakov budú taktiež, kým v ich rukách sa budú ligotať pochodne. Bude nemožné spočítať množstvo ukrutností, ktorých sa dopustia. Bude víťazný na zemi, mori a dokonca aj vo vzduchu, pretože človek bude vidieť okrídlených bojovníkov a ich neuveriteľné útoky, ako smerujú k nebesiam, aby odtiaľ vzali hviezdy a hádzali ich na mestá z jedného konca sveta na druhý, aby tak spôsobovali gigantické požiare.

Národy budú ohromené a budú si hovoriť: „odkiaľ prichádza taká sila? Ako je schopný viesť takúto vojnu?“ Zem sa bude triasť v hrôze z boja. Rieky sčervenajú krvou a morské príšery sa v hrôze rozptýlia na dná oceánov, kým čierna búrka bude všetko ničiť. Budúce generácie budú ohromené, vidiac, že jeho mocní a početní nepriatelia neboli schopní zastaviť jeho pochod k víťazstvám.

A vojna bude dlhá. Dobyvateľ dosiahne vrcholu svojich triumfov pred stredom šiesteho mesiaca druhého roku bojov (ak počítame za prvý rok bojov rok 1940, polovica 6. mesiaca druhého roku bojov bude jún 1941; teda obdobie tesne pred napadnutím ZSSR – 22.6.1941). Toto bude koniec prvej periódy krvavých víťazstiev. Bude hovoriť: „prijmite bremeno mojej nadvlády!“ a pokračovať bude vo svojich víťazstvách. Ale jeho nepriatelia sa nepoddajú a vojna bude pokračovať a on bude vykrikovať: „Nešťastie ich zničí, pretože JA som dobyvateľ!“

 

(Druhá perióda vojny)

Druhá perióda vojny bude rovnako dlhá, ako polovica prvej periódy. Nazvú ju „obdobím obratu.“ Bude plná prekvapení, ktoré spôsobia, že sa Zem bude triasť a dvadsať znepriatelených národov bude proti sebe navzájom bojovať. Pred polovicou tejto periódy budú malé národy poddané dobyvateľovi prosiť: „Daj nám mier!“ Ale nebude žiadneho mieru pre tieto národy. Toto nebude koniec vojen, ale začiatok konca a (začiatok) bojov tela proti telu, ktoré sa budú odohrávať v citadele citadel (Operácia „Citadella“ bola tanková bitka pri Kursku! Ale môže ísť aj o Stalingrad…). Potom uvidí revoltu medzi ženami z jeho vlastnej krajiny, ktoré ho budú chcieť ukameňovať. Ale divy sa tak isto budú diať aj v Oriente (azda je to odkaz na Pacifik).

 

(Tretia perióda vojny)

Tretia perióda vojny bude najkratšia zo všetkých a dobyvateľ v nej stratí dôveru svojich bojovníkov. Táto perióda bude nazvaná „obdobím invázie,“ pretože príde odplata priamo na pôdu dobyvateľa za jeho nespravodlivosti a jeho ateizmus a všetky časti (jeho krajiny) budú napadnuté a vyplienené. Okolo kopcov potečú potoky krvi. Toto bude posledná bitka.

Národy budú následne spievať hymny vďačnosti v chrámoch Božích a Najvyššiemu budú ďakovať za svoje vyslobodenie, pretože vtedy sa objaví bojovník ktorý rozpustí dobyvateľove jednotky, armády, ktoré budú zdevastované neznámou a desivou nákazou. Toto zlo znechutí jeho vojakov, kým národy budú hovoriť: „To je prst Boží. To je trest (na nich).“

Veď Boh je Spravodlivý – kým niekedy dovolí krutosti a úpadky – všetkých skazených ľudí; (tým), ktorí v Neho verili, (tým) vynahradí čo stratili a na útechu im ešte niečo pridá na tejto Zemi.“

 

Obdobné témy aj na: https://matejgavlak.eu/

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

Tresty pre najbezbožnejšiu generáciu budú príšerné

16.04.2021

Tento blog vediem už od roku 2014 a som Pravde vďačný za príležitosť, ktorú mi poskytla, aj keď si uvedomujem, že nepatrím k jej preferovanému prúdu. To ale vôbec nevadí. Na tomto blogu som sa vždy snažil poukázať, že v katolíckom svete existujú vzájomne sa doplňujúce proroctvá, ktoré nám poodkrývajú budúcnosť – Boh svojim verným vždy vyjaví svoje zámery, [...]

Slovensko: prepadávajúca sa krajina, kde tento rok ešte nebolo verejnej omše

09.03.2021

V podstate presne pred rokom som na tomto blogu uverejnil článok s názvom Temné proroctvo o zavretých kostoloch z roku 1880 (apríl 2020). Proroctvo je z knihy „Catholic Prophecy“ od Yvesa Duponta, ktoré hovorí, že keď Francúzsko „prestane vykonávať verejné omše… vtedy sa udeje veľká pohroma.“ Sestra Marianne (1880) Tak dlho, ako budú verejné modlitby [...]

Ekvádor, sopka Cotopaxi

Lavína na sopke Chimborazo zabila najmenej štyroch horolezcov

25.10.2021 06:46

Pri páde lavíny na zasneženej andskej sopke v Ekvádore utrpeli zranenia aj piati ďalší ľudia.

dušičky, sviatok všetkých svätých

Desať okresov je v čiernej farbe. Na Dušičky nebude cestovanie obmedzené

25.10.2021 06:40

Aj keď je desať okresov v čiernej farbe, pohyb v nich nebude obmedzený. Na to by bol potrebný núdzový stav, na čo nie je politická vôľa.

Pfizer/BioNTech vakcína ampulky

ONLINE: WHO chce mať zaočkovaných najmenej 40 % ľudí

25.10.2021 06:10, aktualizované: 07:47

Cieľ Svetovej zdravotníckej organizácie je do konca roka mať v každej krajine sveta zaočkovaných najmenej 40 percent obyvateľov.

08Afgan-4x

Heger: Ďalších Afgancov už neberieme

25.10.2021 05:00

Slovensku sa po nástupe Talibanu v Afganistane podarilo dostať z krajiny niekoľko desiatok ľudí. V tejto forme pomoci však nebude pokračovať.