Založ si blog

Nech si len slovenský národ zakazujte omše koľko len chce. . . ale nech nečaká, že sa bude mať ešte niekedy dobre

Slovenský národ prešiel v dejinách mnohými skúškami: pádom Veľkej Moravy, mongolskou inváziou, tureckým vpádom, maďarizáciou, prehnali sa tu Napoleonove vojská aj Hitlerove divízie, štyridsať rokov sme boli v pazúroch červeného komunistického draka.

Vždy sme obstáli… ale vždy sme sa v týchto časoch utiekali k Bohu, k Pánovi Ježišovi, či Panne Márii Sedembolestnej – Patrónke Slovenska.

Zrazu sme sa začali zobúdzať do nového Slovenska – bezbožnej krajiny plnej rúhajúcich sa ľudí, posmievačikov, pre ktorých je Boh – áno TEN Boh, ku ktorému sa utiekali naši predkovia tisíc rokov – len komixovou figúrkou, či postavou z legiend a mýtov. Všetko je vymyslené, všetko je falošné, všetci naši predkovia boli na hlavu… zadubení stredovekí hlupáci, ktorí robotovali na poliach maďarským pánom a nič v živote nedokázali.

A tak si náš vynovený a zmodernizovaný národ hovie v tých svojich predstavách novonadobudnutej dokonalosti a úžasnosti. My nie sme ako tí pred nami, my sme MÚDRI. Žiaden Boh neexistuje, veď veda by nám ho už dávno ukázala, už dávno by nám dala dôkaz božej existencie, keby Ten existoval… Žije tu ešte zopár podivínov, čo berú hodiny náboženstva vážnejšie, ako by sa mali, ale no čo… nech si sedia v tých svojich kostolíkoch a nech nám dajú pokoj (hlavne, nech nám ponechajú nedotknuté naše právo na potrat!!!), my ich nepotrebujeme.

 

MY BOHA NEPOTREBUJEME. MY MÁME TECHNOLÓGIE A VEDU.

 

A teraz prišla korona. Čo slovenský národ urobí? Veda mu povie. A aj povedala – noste rúška, zatvárajte sa doma, nerozprávajte sa, nenavštevujte sa, nechoďte do práce, zakážte podujatia, zakážte omše a korona sama zmizne… alebo vám vyrobíme vakcínu, za ktorú si, mimochodom, pekne priplatíte.

 

Sme necelé tri mesiace pred koncom pamätného roka 2020 a pred začiatkom ešte pamätnejšieho roka 2021.

Veda sklamala, o tom už nikto nepochybuje, aj keď páni novinári sa ešte stále tvária nedotknuteľne. Namiesto proklamovaného „lepšieho sveta“ nám na dvere klopú chudoba, občianske nepokoje, v niektorých krajinách to vypadá na starú dobrú revolúciu (VIVE LA FRANCE!).

 

Možno máme poslednú možnosť prijať radu starých materí a obrátiť sa znova k Bohu. Obrátiť sa, otvoriť kostoly, a vložiť nádej do Kristových rúk. Naši predkovia verili, že to Pán Ježiš a Panna Mária ich zachránili od moru, Mongolov aj Turkov, preto na každom viditeľnejšom chodníčku stojí nejaká malá kaplnka, preto sú v centrách miest popri komunistických pamätníkoch tiež morové stĺpy so svätou Pannou týčiacou sa nad námestiami.

Alebo máme aj druhú možnosť: nechať kostoly zatvorené a naďalej si hovieť v hriechoch… ale v takom prípade nečakaj, slovenský národ, že sa ešte niekedy budeš mať dobre.

Nebudeš. Kým sa neobrátiš.

Dovtedy nebudeš – hoc by ťa to aj malo bolieť.

 

 

Môžete začať diskutovať…

A čo ak je monarchia skutočne odpoveďou na dnešnú krízu?

10.12.2022

Tento týždeň prebehla médiami nečakaná správa – v Nemecku sa chystal štátny prevrat. Tí, čo boli doň zapletení, chceli zhodiť demokraciu a nahradiť ju … monarchiou. Nie nejakým socialistickým „rajom“, ale starou (dobrou) monarchiou. Na 21. storočie ide o vskutku revolučnú myšlienku – vrátiť sa defacto späť do časov pred 1. svetovou vojnou, kedy vládol Nemecku [...]

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 529210x
Priemerná čítanosť článkov: 6533x

Autor blogu

Kategórie