Založ si blog

Čínska invázia na Taiwan sa zdá byť v tejto chvíli na spadnutie

Zatiaľ čo my v Európe zažívame dni druhej vlny korony, následných opatrení a následného hnevu, tam, kde to všetko začalo, sa už posúvajú na nový level udalostí.

 

 

Na youtube si často púšťam videá zo spravodajskej stanice SKY NEWS Australia, keďže ide o takú pohodovú konzervatívnu stanicu, ktorá mi vyhovuje. Covid tam je dôležitá téma, no nie najdôležitejšia. Najdôležitejšou témou tam je jednoznačne Čína a jej drzé provokácie voči všetkým krajinám Pacifiku.

Čínski komunisti sa už dlho vyhrážajú každému, kto sa opováži niečo namietať voči ich rozpínavosti v juhočínskom mori. Prudké vyhrážky, následné sankcie a dokonca hackerský útok dopadli na Austráliu zo strany čínskych komunistov potom, čo sa Austrália postavila za vyšetrovanie pôvodu koronavírusu priamo v Číne.

Avšak v najhoršom postavení sa jednoznačne ocitol ostrovček Taiwan, ktorý je teraz doslova v obkľúčení temných čínskych vojensko-spravodajských síl. A tento povraz okolo jeho krku sa každým dňom zužuje viac a viac.

Taiwan je dnes malý sympatický demokratický štát na ktorého čele stojí nedávno zvolená prezidentka. Má taký klasický juhokorejsko-japonský feeling. Pôvodný názov ostrova je Formosa a historicky patrí k Číne. Potom, čo čínsky demokrati na konci 40. rokov prehrali občiansku vojnu s tamojšími komunistami, stiahli sa práve na Formosu/Taiwan. Vznikli tak dve znepriatelené Číny – pevninská a ostrovná – pričom obe počítali s tým, že vojna ešte neskončila. Na Taiwane je toto dnes už zabudnutá história a chce si žiť svojím vlastným životom, ako Taiwan a nie ako Čína. Čínski komunisti však nikdy nezabudli…

 

Xi Jin Ping: „Pripravte sa na vojnu“

Lety čínskych bombardérov okolo Taiwanu sa zmnohonásobili. Čínske spravodajské služby takýmito provokáciami testujú predovšetkým pripravenosť taiwanských stíhacích pilotov. Ako dlho trvá vzlet z jednotlivých základní, koľko si piloti dovolia atď… počíta sa každá jedna sekunda, analyzuje sa každý jeden manéver a detail.

Xi Jin Ping sa od svojho uchopenia moci v roku 2013 nikdy netajil svojím plánom na „zjednotenie Číny.“ Prvým krokom bola pacifikácia Hong Kongu a druhým krokom je pacifikácia práve Taiwanu. Xi neustále varoval Taiwan, že ak to nepôjde po dobrom, pôjde to po zlom a keďže Taiwanci sa svojej demokracie nechcú len tak vzdať,  zdá sa, že prevážila druhá možnosť.

 

Ako informujú kanadské noviny National Interest: „Prezident Xi Jinping hovorí čínskym jednotkám, aby sa sústredili na „prípravu na vojnu.““ Ako článok hovorí:

„(Mali by ste) sústrediť svoje mysle a energiu na prípravu na vojnu a zostať v najvyššej pohotovosti,“ Xi je citovaný v South China Morning Post, Hong Kongských novinách.

Xi povedal tieto slová počas svojej inšpekčnej návštevy námornej pechoty na vojenskej základni v provincii Gunagdong.

(https://nationalpost.com/news/world/chinese-president-xi-jinping-tells-troops-to-focus-on-preparing-to-go-war-reports?utm_source=Facebook&utm_medium=organic_fb_tw&utm_campaign=broadsheet_promo&fbclid=IwAR2bIqTqathndqSEv5CX77dqbe9yocZlWXs-k69P_rXKyCRmaKXQ3CEsmXs#Echobox=1602724171)

 

Ako zaujímavo poznamenáva youtuber Roger James Hamilton, Čína dokonca vypustila obrázok zo svojho veliteľstva, na ktorom bezpečne vidieť mapy a plastické mapy so znázorneniami vyloďovacích bodov čínskych jednotiek na Taiwane:

https://www.youtube.com/watch?v=UVfPRDCka98 – 6:30 min

 

No a včera priniesol web francúzskeho rozhlasu RFI správu o tom, že čínska armáda nasmerovala svoje rakety DF-7 smerom na Taiwan. Článok hovorí:

… Čína posilňuje svoju obranu smerom k Taiwanu. Nový systém balistických rakiet je postupne rozmiestňovaný k Taiwanskému prielivu, ako túto nedeľu naznačujú čínske armádne zdroje prevzaté Hong Kongskou tlačou.

https://www.rfi.fr/fr/asie-pacifique/20201018-chine-arm%C3%A9e-renforce-d%C3%A9fenses-militaires-face-%C3%A0-ta%C3%AFwan-df-17?fbclid=IwAR0FNaggw25L_RXiF-IrUP50qAU5pbTs7e-hBoT6kzV1PZ3Uu0ok9ZWlBE4&ref=fb_i

Toto je dôležité, pretože prípadný čínsky útok na Taiwan by začal masívnym raketovým ostreľovaním ostrova, ktorého účelom by bolo zničiť čo najviac nových obranných systémov ostrova. Samotná vyloďovacia operácia jednotiek by nastala až následne.

Momentálne Číňania kalkulujú najmä s vnútropolitickou situáciou USA, hlavného spojenca a ochrancu Taiwanu. Keď budú Ameriku považovať za najviac oslabenú (predvolebným súbojom, povolebnými nepokojmi) budú chcieť ísť do toho.

Ak Čínska komunistická republika obsadí Taiwan, na dohľad (a dostrel) bude mať Južnú Kóreu, Japonsko, Filipíny či ostrovček Guam patriaci USA. A ako v máji napísali The Japan Times: „Čo chce Čína? Dominovať svetu.“

https://www.japantimes.co.jp/opinion/2020/05/22/commentary/world-commentary/china-really-want-dominate-world/

 

Ten koronavírus prišiel čínskym komunistom vskutku vhod…

 

 

EDIT, 2.11.2020

Podľa Iana Eastona, riaditeľa Inštitútu 2041, je čínska invázia na Taiwan každým dňom aktuálnejšia, no až v podmienkach budúceho roku, keďže teraz už nastáva na severnej pologuli zimné počasie, čo sa v Taiwanskom prielive prejavuje mimoriadne zlým počasím, ktoré „defacto zabraňuje akýmkoľvek vyloďovacím operáciám.“

 

Podľa I. Eastona sa najbližšie okno pre čínsku inváziu otvorí v marci 2021.

 

I. Easton by však nepodceňoval ani odstrašujúcu silu mocných amerických zbraní, ak však na americkej strane bude vôľa Taiwan brániť a ísť aj do eskalácie konfliktu. Veľa toho závisí od výsledku volieb.

 

ZDROJ: youtube: China Taiwan Invasion: How Likely Is It Now? na kanáli China Uncensored.

A čo ak je monarchia skutočne odpoveďou na dnešnú krízu?

10.12.2022

Tento týždeň prebehla médiami nečakaná správa – v Nemecku sa chystal štátny prevrat. Tí, čo boli doň zapletení, chceli zhodiť demokraciu a nahradiť ju … monarchiou. Nie nejakým socialistickým „rajom“, ale starou (dobrou) monarchiou. Na 21. storočie ide o vskutku revolučnú myšlienku – vrátiť sa defacto späť do časov pred 1. svetovou vojnou, kedy vládol Nemecku [...]

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 529227x
Priemerná čítanosť článkov: 6534x

Autor blogu

Kategórie