Založ si blog

The Times: „Pápež povolí uctievanie duchov“

Túto nedeľu štartuje vo Vatikáne v istých kruhoch dlho očakávaná, avšak vo všeobecnosti absolútne prehliadaná, Amazónska synoda. Ako som už opísal v článku „Nebezpečná synoda“ (https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2019/08/15/nebezpecna-synoda/) je to v konzervatívnych katolíckych kruhoch skutočne obávaná udalosť . Niet sa čomu čudovať, veď oficiálny dokument k nej obsahuje také slovné spojenia ako „Boh Otec-Matka,“ „božstvo mnohých mien,“ či „Nové Turíce.“ Za Turíce sa označuje udalosť, kedy bol na apoštolov ihneď po Ježišovom nanebovstúpení zoslaný Duch Svätý. To sú Turíce. Hovoriť o „nových Turícach“ je ako hovoriť o „novom Spasení“ – ako o nejakej úplne novej teológii, ktorá ani nie je v Biblii, lebo v tom čase proste takéto učenie neexistovalo (takí sme moderní). Avšak ak to vtedy nehlásal Kristus, kto a prečo to chce hlásať dnes?

Aj liberálny biskupi hovoria o prelomovej udalosti, ktorá nastolí (nimi) dlho očakávané zmeny. „Nič nebude také, aké bolo pred tým,“ nechal sa počuť nemecký biskup Overbeck, ktorý je považovaný za liberálne krídlo katolíckej cirkvi (dokonca pro-LGBT) a synodu vyzdvihuje (https://www.lifesitenews.com/news/pro-lgbt-german-bishop-nothing-will-be-the-same-in-church-after-amazon-synod).

 

 

Veľmi podivní sú nekatolícki hostia pozvaní na synodu. Opäť dve mená spomedzi desiatok pozvaných. Jeffrey Sachs – profesor na Columbia University. Je to typický globalista, ktorý píše o pomoci tretiemu svetu, ochrane prírody atď. Mimo iného je to však aj veľký zástanca potratov. Potrat je pritom z katolíckeho hľadiska vnímaný ako vražda ešte nenarodeného človeka a celý potratársky systém sa bez váhania prirovnáva ku nacistickej genocíde. Ako chce tento človek prispieť ku debatám o katolíckej teológii, neviem.

Ďalšie meno je známe, veľmi známe. Pan Ki Moon, bývalý generálny sekretár OSN. Človek pre ktorého sú si všetky náboženstvá úplne rovné a Kristus je tak na úrovni Hare Krišnu. Opäť, človek pre ktorého je potrat „právom ženy.“ O.K., avšak takýto ľudia by potom na obdobných fórach nemali čo hľadať. Majú dosť svojich vlastných.

Už aj ctihodné britské Timesy si všimli, že sa v katolíckej cirkvi niečo deje a vydali článok s názvom „Pope ‘on path to allowing worship of spirits’“ (Pápež povolí uctievanie duchov). Bohužiaľ mám obavy že v tomto prípade je to viac ako len veľmi výstižná metafora. Ľudia, na ktorých sa synoda odvoláva – domorodci Amazónie – sú skutočne uctievačmi vlastných starých božstiev. Podľa oficiálneho dokumentu ku synode máme „uznať domorodú spiritualitu ako zdroj bohatstva pre kresťanskú prax.“ (sekcia 123)

(https://www.thetimes.co.uk/article/pope-on-path-to-allowing-worship-of-spirits-w2ntt0v23)

Na tomto blogu sa vo väčšine venujem rôznym katolíckym proroctvám. Tie sa neustále opakujú a tak sa budem neustále opakovať aj ja: Prvý Paríž, potom Rím a po Ríme celý svet. Vizionár Bruno Cornacchiola (ale aj mnohí ďalší) jasne varoval, že pohroma predpovedaná Rímu bude trest nielen za hriechy jeho obyvateľov, ale aj za (a možno dokonca „hlavne za“) previnenia kňazov a predstaviteľov katolíckej cirkvi (https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2019/06/25/varovane-proroctva-bruna-cornacchiolu-najma-ale-nielen-pre-cirkev/). Ak prestanú učiť, čo učil Ježiš Kristus, ich chrámy budú doslova zničené a vypálené, vrátane Chrámu sv. Petra. Najprv vlastnými naštvanými Rimanmi (zúrivý Salvini, ktorého vyobcovali z vlády, už vyzval na „pochod na Rím“, ako to kedysi urobil Mussolini) a potom cudzími armádami z Východu.

Október 2019 je vo všeobecnosti zaujímavý. Sype sa to v Anglicku, v USA to s politickou triedou a Trumpom taktiež vyzerá bledo. Trošku mi to pripomína slová Johna Marianiho, ktoré som uviedol v článku „Katolícke proroctvá varujúce pred dočasným návratom komunizmu“:

Prosím, modlite sa za Ameriku. Pán mi povedal: ´… mnoho demokratických štátov po celom svete čaká kolaps. Začne sa to v Spojených Štátoch Amerických, potom budú nasledovať štáty Európy. Dal som týmto krajinám slobodu, ale ony zneužili svojej slobody tým, že porušovali moje prikázania. Kvôli tomuto budú zničené. A budú ruinami až dovtedy, kým sa ľudia opäť neobrátia ku mne. Potom tieto národy opäť oživím. Ale kým sa tak nestane, zostanú mŕtve. A komunizmus sa opäť vráti na svet.

Katolícke proroctvá varujúce pred dočasným návratom komunizmu

Naozaj potrebujeme experimentovať s cudzími náboženstvami a riskovať tak Boží hnev?

Myslím, že katolíci by sa mali modliť za to, aby sa na synode prijali veci zhodné s učením Ježiša Krista – žiadni ženatí kňazi, žiadne vysviacky žien, nulová tolerancia LGBT („miluj hriešnika, ale nenáviď hriech“), odkopnúť všetko nekatolícke.

Modlitba ruženca zachránila Európu už pri Lepante. Možno nadišiel čas, aby ju zachránila znova.

Amen!

Temné sily sa obracajú proti Veľkej Británii

27.10.2022

Úmrtie kráľovnej Alžbety II. bola už druhá veľká strata Británie v priebehu len niekoľkých mesiacov. Totižto len v minulom roku zomrel… James Bond. Áno, presne tak. Nezomrel doterajší predstaviteľ Jamesa Bonda – Daniel Craig – ale priamo sám agent 007 a to na konci poslednej bondovky s jemne zavádzajúcim názvom „Nie je čas zomrieť“, keď sa nechal, čoby [...]

Čo hovorí kartička „Epidémia“ z kartovej hry „Illuminati“ (1995) ?

26.11.2021

Kedysi sa o kartovej hre s názvom „Illuminati“ hovorilo veľmi veľa – a to zvlášť v súvislosti s veľmi podivnou kartou (v celej sade ich je asi 400), ktorá akoby poukazovala na teroristické útoky z 11. septembra 2001, pričom… kartová hra dokázateľne pochádza z pred roka 1996. Všetkých 400 kariet z hry je mimoriadne bizarných. Cítiť z nich nielen zlo a škodoradosť, [...]

K pamiatke dňa invázie do Československa z roku 1968 – zasväťme Rusko!

21.08.2021

Dnes je to po prvý krát, čo si Slovenská republika oficiálne pripomína inváziu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy do Československa takzvaným pamätným dňom. Invázia bola reakciou na takzvanú „Pražskú jar“ vedenú Alexandrom Dubčekom a vypukla v noci z 20. na 21. augusta 1968, kedy vojská piatich krajín na čele so ZSSR obsadili kľúčové body po celom [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Matej Gavlák

POZRITE TIEŽ: matejgavlak.eu/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 518980x
Priemerná čítanosť článkov: 6487x

Autor blogu

Kategórie